Michala Havránková

Práci s lidským tělem se profesionálně věnuji od roku 2009 a neustále mě fascinuje, jak lidský organismus funguje - na jednu stranu se řídí přesnými zákony, na druhou stranu je obrovsky nepředvídatelný. Když začne něco bolet, pro mě začíná téměř detektivní pátrání. Musím kombinovat veškeré znalosti s intuicí a citem, abych nalezla všechny dílky skládačky a nalezla příčinu nepohody.

Díky vysokoškolskému studiu fyzioterapie jsem poznala pravidla anatomie, fyziologie a neurologie, včetně západních technik práce s lidským tělem. Díky shiatsu a studiu pod vedením mistrů (jako např. japonský Mistr Ohashi - spoluzakladatel moderního shiatsu) jsem se naučila respektovat procesy v těle, které nejsou vždy vysvětlitelné běžnou západní medicínou, To vše jsem doplnila desítkami dalších kurzů od klasických po exotické masáže a aromaterapii. Teprve propojení těchto cest přináší úspěchy v řešení potíží. A tak vzniklo M-sHiatsu - metoda, kterou pečuji o klienty.

 

Po absolutoriu Ohashiatsu Advanced Program jsem v roce 2016 působila jako ředitelka české pobočky pro americkou školu Ohashiatsu. Od roku 2017 provozuji školu M-sHiatsu s komplexním a uceleným programem, odpovídajícím mezinárodním standardům, kde sdílím své znalosti a zkušenosti se studenty. V roce 2018 se opět vracím ke studiu, nyní pod vedením Billa Palmera a jeho metody Movement Shiatsu (GB). 

Mým cílem je každému, kdo má zájem, dát možnost vědomé práce se svým tělem. Naučit se mu znovu naslouchat a nastolit partnerský vztah mezi myslí a tělem. Naše tělo není jen nástroj, který nám slouží. Je to partner, bez kterého naše mysl není schopná existence. Proto je potřeba nastolit mezi nimi harmonii a o obojí přiměřeně pečovat.

Zkušenosti klientů

Od dětství mě bolela kostrč při sezení, při lehu na zádech a vstávání i při sportu. Během 20 let jsem navštívila mnoho rehabilitací, osteopatů, chiropraktiků, bezvýsledně. Přesto se mi podařilo otěhotnět a porodit, ovšem těhotenství bylo náročné. Před plánovaným druhým dítětem jsem zkusila ošetření M-sHiatsu. Přibližně po hodině jsem odešla bez bolestí.   

Dana

Mám sedavé zaměstnání a často mě bolela záda. Pod Míši vedením jsem se naučil dýchat a cvičit, správně se protáhnout. Teď, když cítím, že někde v těle něco není, jak má být, umím odcvičit krátkou sestavu, která mi okamžitě pomůže. Zajít si pak čas od času na masáž je skvělý relax, při kterém si taky vyčistím hlavu.   

Petr

K Míše jsem přišla na doporučení lékaře kvůli bolestem hlavy před dvěma roky. Od té doby mě hlava rozbolela jen jednou. Navštěvuji ji pravidelně. Když se vyskytne nějaké bolení, naražená noha, natažené rameno nebo třeba prochladlá záda, umí si poradit a pomůže.  

Jana

S partnerem jsme zatoužili po miminku. Několik pokusů vyšlo jako neplatných, trápily mě cysty a tak jsem se náhodou dostala k Míše pro radu. Nejen, že jsem otěhotněla, ale prošla jsem celým těhotenstvím bez větších potíží a teď máme zdravé a šťastné dítě, M-sHiatsu má řešení pro plánování těhotenství, celý jeho průběh, dokonce i porod a poporodní zotavení. 

Martina

Několik "banálních" operací mě položilo na krovky na několik let. Díky pravidelné péči Míši jsem se byl schopný opět postavit na nohy, zbavit se léků na bolest a vrátit se do normálního života, pracovat, cestovat a bavit se. 

Pavel

Masáže jsou vždycky skvělé a moc si je užívám, Míša ví, kam sáhnout, co zmáčknout a je cítit, že se svaly skoro mazlí. M-sHiatsu je ale ještě něco víc než práce se svaly, léčí mi i duši, 

Zita

Please reload

Vzdělání

2018 - 2019

Movement shiatsu, Bill Palmer - Vídeň (AT), Barcelona (SP), Hamburg (DE)

2017

Shiatsu Techniques of the Masters, Hara Treatment, Back Treatment, Saul Goodman - Shin Tai International (USA)

2016

Ohashiatsu Advanced program (150 hodin), Vídeň, (AT) Polignano (IT)

2015

diplom bakalář, obor fyzioterapie - FZS UJEP (CZ)

Anatomy Trains I - Mgr. Ari-Pekka Lindberg, 3D Fitness Academy (CZ)

Spirals - série pohybových programů, IQ Pohyb Academy (CZ)

2014

Funkční testování a trénink pro fyzioterapeuty. Fyzio P, PhDr. Petra Vondrašová, PhD (CZ)

2013

Osvědčení Instruktor fitness - Fitness Institut Tonus, Paedr. Petr Tlapák, Csc. (CZ)

2010 - 2012

Tradiční thajská masáž Wat Pho, Cian-Ciu Thai Spa (CZ)

Tradiční thajská masáž Chiang Mai, Cian-Ciu Thai Spa (CZ)

Reflexní thajská masáž nohou, Cian-Ciu Thai Spa (CZ)

(100 hodin)

Základy tapingu a kinesio-tapingu, Fyzio P, Stanislav Flandera (CZ)

Další masérské kurzy: Aromaterapie, Dornova metoda, Breussova masáž, Bali masáž, Masáž bylinnými měšci, Indická masáž hlavy, Bambusová masáž etc. (CZ), atd.

2009

Osvědčení Masér pro sportovní a rekondiční masáže - Dexter Academy (150 hodin) (CZ)

© 2018 M-sHiatsu by Michala Havrankova

  • White Instagram Icon
  • White Facebook Icon

Klíšská 31, Ústí nad Labem, Česká republika

Tel: +420 728 741 097